TARGIRA już za miesiąc

  0

  Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, biżuteria, kowalstwo artystyczne, ceramika; Plenerowa Akademia Sztuki, seminaria – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego święta sztuki rzemieślniczej w Świebodzicach. Festiwal Sztuki i Rzemiosła TARGIRA 2011 odbędzie się w dniach 13-15 maja, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Tradycyjnie zobaczymy najlepszych twórców sztuki użytkowej w kraju. M. in. już po raz drugi pojawią się ze swoimi wspaniałymi szklanymi rzeźbami Borowscy, najbardziej znani za granicą polscy artyści tworzący w szkle. Swoje niesamowite zegary astronomiczne na specjalnej wystawie tematycznej pokaże Franciszek Wiegand.

  – Nowością i niewątpliwą atrakcją będzie Plenerowa Akademia Sztuki – mówi Janusz Kujat, szef Stowarzyszenia Promocji Sztuki i Rzemiosła „TARGIRA”, organizator imprezy. – Przed główną halą przez cały czas trwania Festiwalu, będą odbywały się zajęcia prowadzone przez artystów plastyków, skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Mile widziane są także osoby dorosłe, które chciałyby podpatrzyć warsztat zawodowych plastyków.

  W programie Akademii będzie m.in. praktyczna nauka umiejętności plastycznych w zakresie rysunku, grafiki, ceramiki a także pokazy pracy twórczej. Dla wszystkich zainteresowanych czynny będzie Punkt Konsultacji i Porad Plastycznych, gdzie będzie można uzyskać konsultację, praktyczne uwagi i opinie na temat własnej twórczości.

  Akademię będą prowadzić artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa z Wrocławia. Istnieje możliwość zaplanowania zajęć dla grup zorganizowanych, w szczególności dla dzieci i młodzieży doskonalących swoje umiejętności plastyczne w szkolnych kołach zainteresowań. – Wszystkich chętnych do udziału w Plenerowej Akademii Sztuki, w tym także grupy szkolne, prosimy o kontakt – dodaje Kujat. – Serdecznie zapraszamy na spotkanie z „żywą sztuką” młodzież z całego powiatu.

  Nie zabraknie także spotkań seminaryjnych, w tej edycji poświęcone będą kamieniom szlachetnym i ozdobnym w kulturze Sudetów. Bilet wstępu na festiwal będzie kosztował 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, 18 zł bilet rodzinny. Targom jak zawsze towarzyszyć będą występy artystyczne i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Serdecznie zapraszamy.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM Świebodzice

  Poprzedni artykułDąb pamięci kpt. Chołocińskiego [VIDEO]
  Następny artykułŚKPR powalczy w barażach!