ŚKPR powalczy w barażach!

1

ŚKPR Świdnica wygrał w Brzegu z Orlikiem 26:15 i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli. Dzięki wygranej z Orlikiem ŚKPR zagra w barażach o awans do I ligi.  ŚKPR ma dwa punkty więcej i lepszy bilans bezpośrednich spotkań niż trzeci MKS Poznań. To oznacza, że w ostatnim meczu, za dwa tygodnie w Oleśnicy świdniczanie mogą sobie pozwolić nawet na porażkę.

W Brzegu ŚKPR prowadził od pierwszej do ostatniej minuty. Już po osiemnastu minutach było 11:2. Lekki przestój kosztował wprawdzie zmniejszenie przewagi do czterech trafień, ale po zmianie stron gra wróciła na właściwe tory i ostatecznie ŚKPR wygrał różnicą jedenastu bramek.

Pierwsza runda baraży o I ligę odbędzie się 7 i 14 maja ŚKPR zmierzy się z wicemistrzem II ligi północno-zachodniej – Pomezanią Malbork lub Wybrzeżem Spójnią Gdańsk. Pierwszy mecz odbędzie się w hali rywala.