Świdniczanin nagrodzony przez Prezydenta RP

  5

  19-letni Piotr Parobiec ze Świdnicy zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Barwy Wolontariatu”. Nagrodę odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas Gali Wolontariatu w Pałacu Prezydenckim.

  Organizatorem Gali było Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs „Barwy wolontariatu” organizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Z ponad tysiąca nadesłanych w tym roku zgłoszeń Kapituła Konkursu wyłoniła najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy 2010 roku. Dodatkowo wręczone zostały Europejskie Nagrody Wolontariatu Pracowniczego za najlepsze programy realizowane w Polsce. Nominowanych wolontariuszy było zaledwie 10.

  Piotr Parobiec – Tegoroczny maturzysta, działający jako wolontariusz z ramienia Ligi Kobiet Polskich, na terenie Szpitala „Latawiec” w Świdnicy. Potrafi wysłuchać, przytulić, rozweselić, zarówno najmłodszych pacjentów, jak i dorosłych, którzy toczą walkę życia na oddziale onkologicznym. Oprócz tego Piotrek jest organizatorem Międzynarodowego Dnia Pisania Listów Amnesty International, jeździ na wymiany młodzieżowe, gdzie podnosi swoje kwalifikacje i pomaga dzieciom w innych krajach.

  I nagroda przypadła w udziale Teresie Janosz z Górnego Śląska.

  Poprzedni artykułKolizja na Westerplatte [FOTO]
  Następny artykułAfera hazardowa umorzona, Chlebowski oświadcza