Sprawdzają umorzenie afery hazardowej

  17

  Warszawska prokuratura apelacyjna sprawdza, czy decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie tzw. afery hazardowej była zasadna. Kontrolę zleciła Prokuratura Generalna. – To rutynowe działania – powiedział TVN24 rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk

  – Ta sprawa ze względu na swoją wagę była w zainteresowaniu Prokuratury Generalnej. Podobnie jak przy innych umorzeniach, w sprawach o takiej randze, prowadzona jest kontrola – dodał.

  Śledztwo obejmowało również posła Zbigniewa Chlebowskiego, który występował w nim jako świadek. Dochodzenie zostało umorzone 7 kwietnia, a po tym fakcie poseł wydał oświadczenie, w którym przekonywał, że został tym samym oczyszczony z fałszywych zarzutów.

  Czy Chlebowski wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu? PO listy chętnych zamknie do końca kwietnia. Zarząd partii wielokrotnie podtrzymywał zdanie, że obecnego posła na nich na pewno nie będzie. Zbigniew Chlebowski może skorzystać na zmianie ordynacji wyborczej i utworzeniu okręgów jednomandatowych w wyborach do senatu. Mógłby startować jako kandydat niezależny.

  opr.asz

  Poprzedni artykułSzukają świadków
  Następny artykułNasze drogie święta