Tomasz Schimscheiner, polski aktor teatralny i telewizyjny pojawi się w Świdnicy. Schimscheiner będzie gościem specjalnym projektu Alchemia Teatralna. Spotkanie zaplanowano na wtorek 19 kwietnia o godzinie 17:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
Tomasz Schimscheiner w 1989 roku ukończył krakowską szkołę teatralną. Do 1991 roku grał w Teatrze Bagatela, po czym podjął pracę w Teatrze Ludowym w Krakowie, gdzie występuje do chwili obecnej.
Występował w wielu produkcjach teatralnych, telewizyjnych i filmowych współpracując m.in. z takimi reżyserami jak: J. Stuhr, K. Kutz, J. Machulski, G. Wiśniewski, W. Saniewski, W. Solarz, W. Smarzowski, U. Urbaniak, A. Duda-Gracz, B. Szydłowski, M. Grąbka, A. Więcek.







![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Pulaskiego-1-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)