Razem mogą więcej

  2

  Spotkaniem w Świdnicy samorządowcy z gmin Przedgórza Sudeckiego zainaugurowali drugą kadencję Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów.

  Jednomyślnie na przewodniczącego Sudeckiego Konwentu wybrano prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, który przez ostatnie trzy lata również kierował pracami Konwentu.

  – Nasz głos jest słabszy, gdy działamy w pojedynkę. Sudecki Konwent pomaga, by głos samorządów był słyszalny. Bo grupa ponad czterdziestu prezydentów, burmistrzów i wójtów to już poważny partner dla władz województwa czy nawet w dyskusji o problemach z rządem lub parlamentem. Chcemy łączyć siły i wspólnie występować w tematach, które najbardziej nas dotykają, a czasami wręcz bolą. Mam nadzieję, że w tej kadencji jeszcze skutecznie będziemy rozwiązywać problemy, które dotyczą mieszkańców całego regionu – mówił Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Podczas spotkania, 13 kwietnia, padły również propozycje tematów, którymi warto się zająć na najbliższych posiedzeniach. Najważniejsze dla samorządowców sprawy to m. in.: stan dróg wojewódzkich, energia odnawialna, gospodarka odpadami, zjawiska kryzysowe (w kontekście zeszłorocznej powodzi). Kolejne spotkanie zaplanowano na przełomie maja i czerwca.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPomóżmy ratować mogiły na Wschodzie
  Następny artykułKolejny termin dla Szkoły Specjalnej