Piraci drogowi miejcie się na baczności

  35

  Dwie Hondy CBF 1000 to nowy sprzęt, który od wczoraj jest w służbie świdnickiej policji. Także nowa alfa romeo pomoże policjantom w walce z piratami drogowymi.

  200 koni mechanicznych i około 7 sekund do setki – tak prezentuje się nowy policyjny radiowóz alfa romeo 159, który właśnie wchodzi do służby w świdnickiej drogówce. W radiowozie zamontowano wideorejestrator, który wyłapie piratów drogowych i radar pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Model 159 został wyposażony w benzynowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 235 km/h.

  – Nowe motocykle posiadają 100 – konne, czterocylindrowe silniki o pojemności 1000 centymetrów sześciennych. Jednoślady osiągają maksymalną prędkość około 230 km/h, a rozpędzenie ich do setki zajmuje niecałe 3,5 sekundy. Hondy mogą być używane wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie szybko dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPamięci tych, którzy zginęli
  Następny artykułRadosny Dzień Godności