Młodzi radni przeszkoleni

  4

  Szkolenie z zakresu komunikacji, organizacji projektów społecznych oraz prawidłowych relacji z mediami – to propozycja, z której w ostatni weekend skorzystało 25 członków Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej.

  W ciągu trzech dni, od 1 do 3 kwietnia, w Domu Wycieczkowym ŚOSiR młodzi radni mogli dokładniej poznać i przećwiczyć techniki pracy w grupie, sprawnego i poprawnego formułowania komunikatów oraz dowiedzieć się, jak rozmawiać z dziennikarzami. Ponadto przygotowali dokładny plan swoich działań na najbliższy rok szkolny, w szczególności dotyczący organizacji młodzieżowych obchodów Dnia Dziecka.

  Czy jest możliwa uczciwa polityka? Kiedy i gdzie powstanie aquapark? Kto odpowiada za dziurawą drogę do Strzegomia? Te i wiele innych pytań zadawała młodzież 2 kwietnia podczas spotkania z prezydentem Świdnicy Wojciechem Murdzkiem i przewodniczącą Rady Miejskiej Joanną Gadzińską.

  Organizację szkolenia wsparło finansowo Miasto Świdnica.

  Młodzieżowa Rada Ziemi Świdnickiej powstała prawie rok temu i skupia demokratycznie wybranych przedstawicieli samorządów uczniowskich świdnickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego.

  Agnieszka Dochniak

  Biuro Prezydenta

  Poprzedni artykułMatematyka królowala na teście
  Następny artykułKopernik Cup: Zwycięstwo Rajnerta