Miłośnik grzebieni i tabletek

  3

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 23 – letniemu mieszkańcowi Świdnicy za kradzieże z włamaniem do zakładów fryzjerskich i aptek na terenie Świdnicy –  informuje Katarzyna Czepil z KPP Świdnica.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać włamania do zakładu fryzjerskiego. 23 – latek i jego 16 – letni kompan jednej nocy uszkadzając rolety zabezpieczające drzwi usiłowali włamać się do zakładu fryzjerskiego, apteki i przychodni zdrowia. Straty, jakie ponieśli właściciele, wyniosły blisko 3 000 złotych. Obaj zatrzymani zostali osadzeni do wyjaśnienia. 23 – latek trafił do policyjnego aresztu w Świdnicy, natomiast 16 – latka zatrzymano w Policyjnej Izbie Dziecka w Wałbrzychu. Po wykonaniu niezbędnych czynności materiały w sprawie nieletniego zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Świdnicy.

  W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż zatrzymany 23 – latek na terenie Świdnicy dokonał jeszcze kilku innych przestępstw. W marcu br. dokonał trzech włamań do zakładów fryzjerskich. Jego łupem padły suszarki, lokówki i prostownice. Straty, jakie ponieśli właściciele zakładów, wyniosły blisko 9 tys. złotych.Miłośnik zakładów fryzjerskich na swoim koncie ma jeszcze dwie kradzieże telefonów komórkowych wartości 1000 złotych oraz usiłowanie włamania do zakładu kosmetycznego, gdzie straty wyniosły 1 200 złotych. W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał się do włamań i kradzieży. Skradzione przedmioty sprzedawał na targu za niewielkie kwoty, pieniądze przeznaczał na swoje utrzymanie.

  Poprzedni artykułUważaj na zakupach!
  Następny artykułZ Lechią Dzierżoniów bez publiczności