Miejskie ulice z nowymi pasami

    7

    Niedawno się rozpoczęła i potrwa do końca maja. Mowa o akcji malowania pasów na drogach. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach rokrocznie rozpoczyna się 15 kwietnia i kończy 31 maja. Prace prowadzone są zazwyczaj nocą lub poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

    –  Jednak nocne chłody i opady deszczu nie zawsze pozwalają na wykonywanie prac, dlatego cześć robót musimy przeprowadzić w ciągu dnia. Staramy się, by działo się tak wyłącznie w miejscach, gdzie nie ma dużego ruchu oraz na parkingach. Przy tej okazji prosimy kierowców o wyrozumiałość i apelujemy o dostosowanie się do informacji, które będą zamieszczane na parkingach, by we wskazanym terminie zwolnili miejsca postoju. Tylko w ten sposób możliwe jest malowanie linii segregacyjnych i kopert na parkingach – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

    Odnowa znaków będzie wykonana na wszystkich drogach, zarządzanych przez miasto, na których oznakowanie jest stosowane i obejmie 122 ulice. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy. Przypominamy, że ulicami: Zamenhofa, Esperantystów i Szarych Szeregów zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.M. in. ul. Westerplatte, pl. Wolności, Wrocławska, Łączna, Sikorskiego (do Strzegomia), al. Niepodległości i ul. Wałbrzyska  są zarządzane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Natomiast ulice: Bystrzycka, Wodna, Kopernika (na zdjęciu), Stęczyńskiego i Kazimierza Wielkiego są zarządzane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego.Akcja malowania pasów na miejskich ulicach pochłania rocznie ok. 140 tys. zł.