Miejskie ulice z nowymi pasami

  7

  Niedawno się rozpoczęła i potrwa do końca maja. Mowa o akcji malowania pasów na drogach. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach rokrocznie rozpoczyna się 15 kwietnia i kończy 31 maja. Prace prowadzone są zazwyczaj nocą lub poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

  –  Jednak nocne chłody i opady deszczu nie zawsze pozwalają na wykonywanie prac, dlatego cześć robót musimy przeprowadzić w ciągu dnia. Staramy się, by działo się tak wyłącznie w miejscach, gdzie nie ma dużego ruchu oraz na parkingach. Przy tej okazji prosimy kierowców o wyrozumiałość i apelujemy o dostosowanie się do informacji, które będą zamieszczane na parkingach, by we wskazanym terminie zwolnili miejsca postoju. Tylko w ten sposób możliwe jest malowanie linii segregacyjnych i kopert na parkingach – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Odnowa znaków będzie wykonana na wszystkich drogach, zarządzanych przez miasto, na których oznakowanie jest stosowane i obejmie 122 ulice. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy. Przypominamy, że ulicami: Zamenhofa, Esperantystów i Szarych Szeregów zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.M. in. ul. Westerplatte, pl. Wolności, Wrocławska, Łączna, Sikorskiego (do Strzegomia), al. Niepodległości i ul. Wałbrzyska  są zarządzane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Natomiast ulice: Bystrzycka, Wodna, Kopernika (na zdjęciu), Stęczyńskiego i Kazimierza Wielkiego są zarządzane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego.Akcja malowania pasów na miejskich ulicach pochłania rocznie ok. 140 tys. zł.

  Poprzedni artykuł8 byłych policjantów świdnickiej KPP skazanych
  Następny artykułAustriackie staże dla świdnickich uczniów