Mają pomysł na biznes

  9

  Tym razem tryumfowali uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych. Dwie drużyny właśnie z tej szkoły zajęły I i III miejsce w konkursie pod nazwą „Nie zostanę bezrobotnym”, zorganizowanym już po raz siódmy przez Radę Powiatu świdnickiego. Mają po kilkanaście lat, jednak o swoją przyszłość mogą być spokojni. Nie tylko przedstawili pomysł na własną firmę, ale potrafili przygotować biznesplan i wskazać konkretne miejsce na terenie powiatu, w którym chcieliby prowadzić działalność. Nawet jeśli planów nie uda się wcielić w życie, zdobyli bezcenne doświadczenie.

  Na zdjęciu Bartosz Kiryłow i Aleksander Stefanienko z III Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy

  Do konkursu przystąpiło 16 drużyn. Bezapelacyjnie wygrali Wojciech Jarzyna i Stefan Kuczmajewski z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych ze Świdnicy z pomysłem na Firmę BMP, czyli Bezpieczne Miejsce Postojowe, która miałaby się zajmować montażem i obsługą przenośnych, blaszanych garaży. II miejsce zajęli Bartosz Kiryłow i Aleksander Stefanienko z III Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy – Spółka jawna „Skowronek”. Dostarczanie świeżej żywności „na telefon”. III miejsce przypadło w udziale Łukaszowi Adamczewskiemu i Marcinowi Jurczykowi z Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych ze Świdnicy – forma IQ Home. Montaż i obsługa elektronicznych systemów zarządzających domem.

  Zwycięskie projekty młodzież przedstawi podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, wówczas także odbierze nagrody, których łączna wartość sięga 9 tysięcy złotych.

  [photospace]

  Poprzedni artykułNominowani do Satuetek Przedsiębiorczości
  Następny artykułBaranki, zajączki i wielkanocne palmy