Dukat miejski już od czerwca

  0

  Cenna pamiątka, nietypowy podarunek lub po prostu lokalny środek płatniczy – tak w najkrótszy sposób można opisać dukat miejski. W tym roku Świebodzice dołączą do grona miast posiadających swoją własną walutę – 6 Dukatów Świebodzickich.

  Emisja dukata miejskiego w Świebodzicach rozpocznie się 18 czerwca 2011 roku i potrwa aż do 31 grudnia 2011 roku.

  Szkic, na podstawie którego zaprojektowany został rewers

  Dukat na terenie miasta będzie obowiązywał jako bon towarowy. Dukatami będzie można płacić za towary lub usługi, otrzymywać w formie reszty lub wymieniać jako równowartość 6 złotych w wybranych punktach w Świebodzicach. Lista punktów będzie dostępna w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach, na plakatach rozwieszonych w mieście oraz na stronie miasta www.swiebodzice.pl i organizatora akcji www.swiebodzice.dukatmiejski.pl.

  Ten szkic posłużył do zaprojektowania awersu

  – Część dukatów zostanie zapakowana w ozdobne blistry, czyli eleganckie opakowanie wykonane ze sztywnej lakierowanej tektury i plastiku. Blister zawiera 6 stron o wymiarach 15x15cm i 2 strony okładki. Moneta jest zabezpieczona plastikiem i zamocowana na stałe. Wygląd blistra będzie ściśle związany ze Świebodzicami i emisją 6 Dukatów Świebodzickich. Więcej informacji o blistrach można znaleźć na stronie internetowej www.blister.numia.pl – informuje Natalia Gilewska z firmy Kurowski Group.

  Zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców ze Świebodzic. Już teraz można zgłaszać swoją chęć przystąpienia do akcji „Dukat Miejski”. Wszystkie punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe z terenu Świebodzic i okolic mogą wprowadzać do obiegu i honorować u siebie Dukaty Miejskie. Jak zostać Agentem? Wystarczy skontaktować się z organizatorem – telefonicznie 75 64 523 44, drogą mailową [email protected]

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

  Poprzedni artykułNie wrócą do mieszkań
  Następny artykułKilkadziesiąt osób szukało 8-latka