Druga kadencja Sudeckiego Konwentu

  0

  Sudecki Konwent Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów wznawia swoją działalność. Na zaproszenie prezydenta Wojciecha Murdzka, który w latach 2007-2010 przewodniczył Konwentowi, do Świdnicy przyjadą samorządowcy, by zainaugurować pracę w nowej kadencji.

  W środę, 13 kwietnia, szefowie gmin z powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego wybiorą nowego przewodniczącego, ustalą tematykę i miejsce kolejnych spotkań.

  Sudecki Konwent Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów zainicjowany został w 2007 przez prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka. Na pierwszym spotkaniu w kwietniu 2007 r. to właśnie jemu samorządowcy powierzyli funkcję przewodniczącego. W latach 2007-2010 szefowie czterdziestu pięciu gmin spotykali się dziewięć razy, podejmując różnorodną tematykę, m. in. ochrony środowiska, gospodarki odpadami, wsparcia wspólnot mieszkaniowych czy rozwoju turystyki w regionie. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami, mogli też wysłuchać prezentacji firm świadczących usługi dla samorządu. Wspólnie występowali również do władz centralnych m. in. w kwestii zasad finansowania oświaty czy możliwości pomocy organizacjom kombatanckim.

  Poprzedni artykułPomóżmy pogorzelcom
  Następny artykułŚKPR gromi miedziowych [FOTO]