Zwiększ swoje szanse na rynku pracy

  1

  Rusza kolejna edycja realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy projektu pn. „Droga do aktywności”. Kursy, wyjazdy, terapie i treningi to wszystko czeka na chętnych, którzy zgłoszą swój udział w projekcie. Rekrutacja do projektu potrwa jeszcze tylko do 31 marca.

  Z pomocy skorzystać mogą osoby niepełnosprawne, wychowankowie rodzin zastępczych, placówek opiekuńczo – wychowawczych lub innej formy opieki i wychowania. Bezcenne jest to, że uczestnicy nabędą wiele dodatkowych umiejętności, które z powodzeniem będą mogli wykorzystać w dalszym życiu.

  W ramach projektu bezpłatnie oferujemy podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez udział w kursach i szkoleniach na kierunkach: przedstawiciel handlowy z kursem prawa jazdy kat. ,,B”, wizażu połączonego z autoprezentacją, kroju i szycia, operatora wózków widłowych i wiele innych. A wszystko to po to, aby uczestnik nabył nowych umiejętności, wzmocnił wiarę we własne siły i poczuł się pewniej w relacjach z innymi ludźmi. – mówi Katarzyna Skrzypek z PCPR, koordynator projektu.

  Projekt „Droga do aktywności” to nie tylko kursy i szkolenia. Na uczestników czekają także ciekawe wycieczki i treningi. W poprzedniej edycji udało się zorganizować wyjazd do Polanicy Zdrój na pięciodniową rehabilitację i do Szklarskiej Poręby, gdzie przez dwa weekendy grupy trenowały kompetencje i umiejętności społeczne. Dla chętnych zorganizowano indywidualne terapie psychologiczne w tym jedną z nich przeprowadzono w języku migowym dla niedosłyszącej dziewczynki. Uczestniczki miały dodatkowo okazję skorzystania z kursu wizażu i makijażu. Podobnie będzie i tym razem.

  Podstawą rekrutacji jest złożenie ankiety rekrutacyjnej (dostępnej na stronie internetowej) w Biurze Projektu ,,Droga do Aktywności” w terminie do 31 marca 2011 r.

  B I U R O P R O J E K T U:

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy

  ul. Wałbrzyska 15, 58-100 Świdnica

  I piętro pokój nr 26, parter pokój nr 9

  tel. 074/851-50-27, 074/851-50-19, 074/851-50-32, fax. 074/851-50-11

  www.pcpr.swidnica.pl e-mail: [email protected]

  Poprzedni artykułSkończyło się na strachu
  Następny artykułKoniec z szambami w mieście