Wygrali w dziesiątkę [FOTO]

1

Podopieczni Przemysława Malczyka odnieśli zwycięstwo w pierwszym meczu rozegranym przed własną publicznością. W spotkaniu III ligi pokonali zespół Celulozy Kostrzyn nad Odrą 3 : 2 (1 :1).

Od pierwszych minut spotkania zawodnicy Polonii Świdnica ruszyli do ataku na bramkę gości. Swoich szans na zdobycie prowadzenia w spotkaniu nie wykorzystali Balicki, Goździejewski, Filipczak i Miętkiewicz. W 20 minucie meczu celnym strzałem do bramki popisał się Krzysztof Goździejewski, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Celulozy. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Zaledwie dwie minuty później zawodnicy z Kostrzyna nad Odrą wykorzystali zamieszanie pod bramką biało – zielonych i wyrównali wynik spotkania. Pomimo kilku groźnych akcji przeprowadzonych przez świdniczan wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Po przerwie znów stroną dominującą w spotkaniu była Polonia Świdnica. Jej składne akcje przyniosły kolejną bramkę. W 65 minucie po zamieszaniu w polu karnym celnym strzałem popisał się Mariusz Miętkiewicz. W 68 minucie Marcin Bodnar, zawodnik Polonii Świdnica otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Od tego momentu piłkarze ze Świdnicy cofnęli się do obrony. W 72 minucie spotkania goście doprowadzili do remisu. Biało – zieloni za wszelką cenę chcieli wygrać to spotkanie. Przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik spotkania ustalił Patryk Marszałek. Polonia Świdnica – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 3 : 2 (1 : 1)