Wiosną poznasz przystojnego bruneta [KONKURS]

  2

  Na pierwsze dni tej najpiękniejszej pory roku Świdnicki Ośrodek Kultury przygotował dla nas kilka atracji filmowych.

  W pierwszy dzień wiosny będziemy mogli zobaczyć „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze. Reżyser przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja.

  Dzień później projekcja filmu „Ludzie Boga” Akcja filmu rozgrywa się w latach 90., w górach Maghrebu znajduje się klasztor cystersów. Ośmiu francuskich mnichów żyje pośród ludności muzułmańskiej. Gdy fundamentaliści islamscy mordują grupę zagranicznych pracowników, region ogarniają zamieszki i związany z nimi niepokój. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę i opuszczenie miejsca zagrażającego ich życiu. Jednak mnisi bez względu na rosnące wokół nich niebezpieczeństwo, decydują się zostać. Niedługo potem otrzymują od terrorystów ostrzeżenie… Film jest zainspirowany wydarzeniami, które miały miejsce w Tibhirine w Algierii, między 1993 a 1996 rokiem.

  Natomiast 24 marca „Poznasz przystojnego bruneta”. Najnowsza komedia Woody’ego Allena to miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji. Po zmysłowej wycieczce do Hiszpanii („Vicky Cristina Barcelona”) i bawiącym do łez powrocie do Nowego Jorku („Co nas kręci, co nas podnieca”), mistrz komedii rozpala namiętnościami rozważny i romantyczny Londyn! Pożądanie, wielkie ambicje i zaskakujące obsesje wywrócą do góry nogami świat pozornie chłodnych londyńczyków.

  Dla Czytelników portalu internetowego Swidnica24.pl mamy do rozlosowania podwójne wejściówki na każdy z seansów.

  Na e-maile czekamy pod adresem [email protected]  W temacie prosimy wpisać tytuł filmu, który chcecie zobaczyć. Prosimy także o podanie numeru telefonu. Szczęśliwcy o wygranej zostaną powiadomieni telefonicznie.

  21.03.2011r.

  Czarny czwartek-Janek Wiśniewski padł reż. A.Krauze godz. 17.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43, bilet 15 zł., dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób bilety po 12 zł.

  22.03.2011 r.

  Ludzie Boga godz. 18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43, bilet 15 zł., dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób bilety po 12 zł.
  24.03.2011 r.

  Poznasz przystojnego bruneta reż. W. Allen godz. 19.00  i 26.03.2011r. godz. 18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43, bilet 15 zł., dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób bilety po 12 zł.

  Poprzedni artykułPorażka na starcie
  Następny artykułTłumy na mszy za Japonię