Więcej sprzętu dla ochotników

  6

  Na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w ramach wynagrodzenia za ciężką pracę i wyjazdy, trzy jednostki OSP z terenu gminy Żarów otrzymały ponad 44 000 zł  dofinansowania na zakup  sprzętu, który to pojawi się w jednostkach pod koniec marca 2011 roku.

  W związku z dotacją budżetową na funkcjonowanie jednostek ochrony przeciwpożarowej działających w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego zostały przyznane środki dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Żarów tj:

  OSP Żarów – 21.450 zł, OSP Imbramowice – 17.900 zł oraz OSP Pożarzysko – 5.250 zł. Dotacja przeznaczona jest na zakup sprzętu ochrony dróg oddechowych, hydraulicznych zestawów ratowniczych, pomp do wody zanieczyszczonej oraz zestawów ratownictwa medycznego R1.

  – Zakup sprzętu znacznie poprawi gotowość bojową jednostek OSP z terenu Gminy Żarów w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych – informuje  Michał Domański podinspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego w Urzędzie Miejskim w Żarowie.

  UM Żarów

  Poprzedni artykułLenda śpiewa w Los numeros!
  Następny artykułPośpimy godzinę krócej