Transmisja z katedry

  3

  Krótka historia kościoła na tle panoramy miasta i samej świątyni poprzedziła transmisję mszy świętej ze świdnickiej katedry. Za pośrednictwem TV Polonia nabożeństwo obejrzeli Polacy mieszkający na całym świecie.

  Punktualnie o trzynastej w jednym z największych kościołów Dolnego Śląska wiernych i widzów powitał biskup  Ignacy Dec, przypominając, że w minioną środę rozpoczął się Wielki Post. Ordynariusz diecezji świdnickiej homilię poświęcił zmaganiom człowieka z szatanem. – Z diabłem nasi rodzice przegrali pierwszy pojedynek, kolejne rundy zwyciężał tylko Chrystus. Ci, którzy patrzą w stronę krzyża, są szczęściarzami – mówił biskup i przestrzegał, że szatan wciąż jest obecny i kusi pięknymi kłamstwami. Ostrzegał, do czego może prowadzić relatywizm. – W niedawnej historii granice dobra i zła wyznaczały totalitaryzmy, teraz o zasadach człowiek próbuje decydować poprzez demokratyczne głosowanie. Biskup wspomniał o usuwaniu krzyży z przestrzeni publicznej, aborcji, In vitro, antykoncepcji.  – Jeśli człowiek da się nabrać na te hasła – sam będzie musiał ponosić konsekwencje – słyszeliśmy w homilii. Biskup apelował także, by spojrzeć krytycznie na własne życie, na najbliższe podwórko.

  Transmisja trwała od 13.00 do 14.10. Oprawę zapewniło Wyższe Seminarium Duchowne oraz chóry katedralny i miejski. Przygotowania wspierał proboszcz ks. Jan Bagiński.

  [photospace]

  Poprzedni artykułFerie zatrzymane w obiektywie
  Następny artykułPewne zwycięstwo ŚKPR Świdnica