STOP prywatyzacji Latawca

  26

  – Struktury terenowe PO i świdnickie Starostwo Powiatowe chcą sprywatyzować nasz szpital. Los szpitala w Twoich rękach. Jesteś przeciw – przyjdź. –  czytamy w ulotce kolportowanej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

  Radni Rady Miejskiej w Świdnicy Robert Garstecki, Wojciech Kielka i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapraszają wszystkich przeciwników prywatyzacji Regionalnego Specjalistycznego Szpitala „Latawiec” na spotkanie, które zaplanowano na 16 marca przy ulicy Franciszkańskiej 7. Początek spotkania o godzinie 15:00.

  Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Powiatu podjął decyzję o utworzeniu specjalnego zespołu, który ma przygotować analizę skutków pozostawania placówki w strukturach Zakładu Opieki Zdrowotnej, jak i zasadności przekształcenia szpitala w spółkę. Wszystko dlatego, że Zarząd poważnie myśli o zmianie działającego obecnie w formie SP ZOZ szpitala w spółkę prawa handlowego. Zespołem pokieruje wicestarosta Alicja Synowska.

  – Chcemy, aby zespół tworzyli przedstawiciele wszystkich środowisk. Dlatego w skład zespołu wejdą radni powiatowi, dyrektor szpitala i dyrektor Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa. Do rozmów zaprosimy także związki zawodowe i ekspertów. – mówi wicestarosta Alicja Synowska.

  Wiadomo, że zespół będą tworzyć Radni Rady Powiatu w Świdnicy – Daria Kurek, Krzysztof Sołtys,Tadeusz Zawadzki i Henryk Rataj, dyrektor Wydziału Zdrowia Zbigniew Okarmus i radca prawny Artur Nazimek ze starostwa oraz dyrektor szpitala Jacek Domejko wraz z zastępca ds. ekonomicznych Grzegorzem Klocem. Z ramienia wojewody do prac w zespole oddelegowany został Tomasz Kurzawa.

  – Czekam jeszcze tylko na decyzję Prawa i Sprawiedliwości, kto z ich ramienia będzie wchodzi w skład zespołu. – informuje wicestarosta. Jak nie trudno się domyślić radni PiS od samego początku na pomysł patrzą sceptycznie.

  Prace zespołu mają potrwać kilka miesięcy. Planuje się, że analiza będzie gotowa pod koniec czerwca. Przygotowany materiał ma pozwolić na ocenę, czy przekształcenie w spółkę prawa handlowego będzie korzystne dla placówki, personelu i pacjentów. Dodatkowo ma wskazać kierunek, w jakim mogłoby pójść przekształcenie.

  Poprzedni artykułKulczyk zainwestuje w Żarowie
  Następny artykułZaproszenie w podróż dookoła świata