Starosta ukarany

  20

  Starosta świdnicki Zygmunt Worsa został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji. Chodzi o zdarzenie z 23 lutego, gdy służbowe auto starostwa zjechało z jezdni na przełęczy Tąpała i zatrzymało się między drzewami. – Kierowca został ukarany za spowodowanie kolizji mandatem w wysokości ok. 200 złotych – wyjaśnia Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji. – Nie ustalaliśmy przyczyn. Trudno było w tej sytuacji ocenić, czy przekroczył prędkość, na pewno nie dostosował się do warunków panujących na drodze.


  Podczas specjalnej konferencji prasowej jeszcze w lutym starosta tłumaczył, że jechał  wolno, a jezdnia była bardzo śliska, co jego zdaniem doprowadziło do wypadnięcia z trasy. W samochodzie była także Sabina Cebula, członek zarządu powiatu. Nikt nie ucierpiał. Starosta szczegółowo opisał całą sytuację, jednak o mandacie nie wspomniał.

  Jak już informowaliśmy, służbowa skoda została poważnie uszkodzona i zapadła decyzja, że nie będzie naprawy. Firma ubezpieczeniowa zniszczony samochód wystawiła na licytację. Starostwo otrzyma ok. 2/3 wartości pojazdu (sprzed kolizji). Auto miało niespełna 4 lata.

  asz

  Poprzedni artykułBadają się w sprawie szpitala
  Następny artykułW Świdnicy nie ma pięknych kobiet?