Przeprowadzka Referatu Spraw Społecznych

  2

  Dziś, 1 marca rozpoczęła się przeprowadzka Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Od 7 marca mieszkańcy będą obsługiwani w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Wałbrzyskiej 15.

  Zapewnimy ciągłość obsługi, a co więcej do 11 marca – w okresie przejściowym – mieszkańcy mogą liczyć na naszą pomoc zarówno w urzędzie miejskim, jak i ośrodku pomocy społecznej – mówi Dorota Szyłobryt, która od 9 lat kierowała Referatem Spraw Społecznych w UM.

  Zadania jakie Referat będzie pełnił w MOPS pozostaną te same, dla mieszkańców zmieni się jedynie miejsce załatwiania swoich spraw.

  Sporo spraw wymagało konsultacji z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, już wkrótce nie będzie tej bariery, że mieszkańcy muszą wybrać się do innej instytucji, a pracownicy zyskają dostęp do pełnej informacji na miejscu – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje. – Pracownikom RSS należą się serdeczne podziękowania, za wieloletnią wspólną historię pracy w Urzędzie Miejskim. Dotąd, dzięki ich pracy, mieliśmy szybką i rzetelną informację, w jakiej sytuacji są osoby zgłaszające się po pomoc. Jestem przekonany, że zmiana jeszcze bardziej wpłynie na sprawność załatwiania spraw.

  Referat Spraw Społecznych ściśle współpracował z MOPS.

  Połączenie skróci obieg spraw, a dzięki temu finalne decyzje będą mogły zapadać szybciej. W dodatku wciąż pojawiają się nowe zadania dotyczące pomocy społecznej, dzięki zmianom zostaną one skupione w jednym miejscu – ośrodku pomocy społecznej – dodaje Violetta Kalin, dyrektor świdnickiego MOPS.

  RSS zajmował się skomplikowanymi sprawami świdnickich rodzin, które dotknęły problemy alkoholowe i inne uzależnienia, choroby, czy też kryzys. Służył wsparciem również dla osób starszych i samotnych.

  ***

  Od 7 marca Referat Spraw Społecznych będzie działał w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje sprawy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 w budynku przy ul. Wałbrzyskiej 15, I p. Kontakt telefoniczny będzie możliwy pod nr tel. 74 853-71-30 wew. 27 lub 28.

  Poprzedni artykułBędą pikietować w Żarowie
  Następny artykułSzpital Latawiec do prywatyzacji?