Powiat przejmie bibliotekę?

  0

  Jak już informowaliśmy, trwają przymiarki do przeniesienia Biblioteki Pedagogicznej ze sprzedawanego Domu Nauczyciela do I Liceum Ogólnokształcącego. Zmiany mogą być jednak poważniejsze. Minister Edukacji Katarzyna Hall chce, by od 2012 roku powiaty prowadziły Centra Rozwoju Edukacji i przejmowały filie bibliotek pedagogicznych.

  Świdnicka placówka z 33 tysiącami woluminów jest filią Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Minister chce, by księgozbiory wraz z zapleczem stały się częściami Centrów Rozwoju Edukacji. Czym mają się zajmować takie instytucje?

  Jak informuje Jerzy Więcławski, dyrektor Wydziału Edukacji i NaukiUrzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do głównych zadań CRE ma należeć zapewnienie pomocy psychologiczno – pedagogicznej uczniom, rodzicom i nauczycielom szkół i placówek, organizowanie współpracy, wymiany doświadczeń nauczycieli, dyrektorów i szkół oraz zapewnienie nauczycielom dostępu do informacji pedagogicznej, w tym do pedagogicznych zasobów bibliotecznych. W związku z powyższym Samorząd Województwa Dolnośląskiego opracowuje projekt restrukturyzacji sieci bibliotek pedagogicznych na Dolnym Śląsku, który będzie polegał na przekazaniu powiatom prowadzenia bibliotek oraz włączenie ich w strukturę CRE.

  Ze świdnickiej filii korzysta rocznie ponad 2000 osób, przede wszystkim nauczyciele i studenci.

  asz

  Poprzedni artykułWieczory z kinem rosyjskim
  Następny artykułPijani awanturnicy i złodzieje