Przez 4 dni (17-20 marca) na drogach powiatu świdnickiego policjanci skrupulatnie sprawdzali pieszych, kierowców i rowerzystów. Podczas dwóch akcji – „Niechronieni” i „Alkohol i narkotyki” zostało przeprowadzonych 165 kontroli.
10 pieszych policjanci ukarali 50-złotowymi mandatami za niewłaściwe przechodzenie przez jezdnię, 9 osób pouczono. Poważniejsze konsekwencje grożą kilku nietrzeźwym kierowcom i rowerzystom. W żadnym z kontrolowanych samochodów nie znaleziono narkotyków.
Osób łamiących prawo było zdecydowanie mniej niż 8 marca, gdy policjanci wystawili aż 70 mandatów. Podobne akcje kontrolne będą powtarzane systematycznie.

![Strażacy ruszyli sprzątać las, do udziału w akcji zaprosili mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Jaworzyna-sprzatanie-lasu-2026.06.20-mix-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



