Rankingi podczas Kongresu Regionów

  1

  Niespełna dwa miesiące zostały do rozpoczęcia drugiej edycji Kongresu Regionów w Świdnicy. Tegorocznym tematem przewodnim będzie „bezpieczeństwo i rozwój”. Oprócz trzech sesji plenarnych i około 70 paneli dyskusyjnych zaplanowano także rozstrzygnięcie 8 prestiżowych rankingów organizowanych przez tygodnik „Newsweek Polska”, miesięcznik „Forbes”, dwutygodnik „Komputer Świat” oraz Związek Powiatów Polskich.

  N15 – Ranking Prezydentów Miast „Newsweeka”, w którym nagrodzonych zostanie 15 najlepszych, najsprawniej rządzących swoim miastem menedżerów. Ludzi, którzy poświęcają się pracy dla lokalnych społeczności. W wyborze zostanie wzięta pod uwagę wielkość miasta, tradycja gospodarowania, położenie oraz historia.

  Ranking Gmin i Powiatów 2010 Związku Powiatów Polskich – Jedyny w Polsce ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Kolejność w rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.

  Ranking Energii Odnawialnej Związku Powiatów Polskich – Uwzględnia wykorzystywanie przez Jednostki Samorządu Terytorialnego różnych rodzajów energii odnawialnej – m.in. energii biomasy, energii geotermalnej, energii wiatru, energii otoczenia, energii słonecznej, energii wodnej.

  Ranking Miast Atrakcyjnych dla Biznesu „Forbesa” – Autorzy rankingu badają, które miasta są najbardziej przyjazne do prowadzenia biznesu, analizując m.in. liczby nowootwieranych i zamykanych firm w danym mieście.

  Ranking Miast Przyjaznych dla Biznesu „Newsweeka” – ranking na podstawie informacji otrzymanych  od władz miast będzie porównywał warunki prowadzenia biznesu, m.in. poziom podatków i opłat lokalnych, ceny na usługi ważne dla biznesu, dostępność infrastruktury transportowej, zasoby pracy i inne. Opiszemy także stan finansów publicznych w poszczególnych miastach, zostanie sprawdzone także nasycenie podmiotami gospodarczymi.

  Ranking serwisów internetowych miast wojewódzkich „Komputer Świata” – ranking będzie się składał z części opisowej, w której znajdzie się zarówno specyfikacja całego zagadnienia dotyczącego usług i informacji online na stronach urzędów miejskich, jak i moduły z opisami poszczególnych witryn. Drugą część rankingu będzie stanowić tabela testowa, w której znajdą się sprawdzone w praktyce szczegółowe informacje o serwisach.

  Ranking Miasto Przyjazne Kierowcy „Auto Świata” – Organizatorzy szukają miasta, które najlepiej spełnia wymagania kierowców, zarówno mieszkających na miejscu, jak i przyjezdnych. Sprawdzone zostanie, gdzie kierowcy tracą czas, stojąc w korkach, w których miejscach dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji oraz gdzie można być spokojnym o zawieszenie aut, bo drogowcy na bieżąco łatają dziury. Przyjazne miasto wybiorą sami zainteresowani, czyli kierowcy, wypełniając ankietę. Organizator skorzysta także z pomocy firmy Finder, która oceni rzeczywisty stopień zakorkowania miast.

  Konkurs „Miasto Szans – Miasto Zrównoważonego Rozwoju” – Konkurs adresowany jest do wszystkich miast prezydenckich, które do dnia 24 marca br. pragną podzielić się projektami realizowanymi przez Urząd Miasta.

  Podczas ubiegłorocznego Kongresu Regionów Świdnica znalazła się tylko w jednym rankingu. 12 miejsce w rankingu prezydentów Newsweeka zajął Wojciech Murdzek.

  Poprzedni artykułZginął pod kołami
  Następny artykułPosypały się mandaty