Poręczą 84 miliony złotych?

  14

  Nie jak początkowo planowano 11, a 18 marca podczas sesji Rada Miejska w Świdnicy zadecyduje, czy miasto poręczy kredyt Spółce Inwestycje Świdnickie, który ma być zaciągnięty na zadanie pod nazwą „Budowa Parku Wodnego w Świdnicy”. Jak czytamy w projekcie, poręczenie może wynosić do 84 milionów złotych.

  Poręczenie obejmuje nie tylko kapitał kredytu (wg przewidywań 48-52 mln), ale również odsetki i wszelkie koszty związane z zaciągnięciem pożyczki. Stąd 84 miliony. Poręczenie będzie udzielone na lata 2011 – 2031. Gdyby spółka nie radziła sobie ze spłatą, zobowiązania przejmie miasto i będzie je regulować z bieżących dochodów w budżecie – przewiduje projekt.

  Jeśli radni zgodzą się na poręczenie, kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wyłonienie instytucji kredytującej, później na inżyniera kontraktu, wreszcie na wykonawcę. W optymistycznych przewidywaniach pierwsze prace przy budowie ruszą podczas wakacji.

  Podczas sesji radni będą głosować nad 10 uchwałami. Jedna z nich dotyczy zabezpieczenia w budżecie miasta 900 tysięcy złotych na odkupienie gruntów w Zaułku Świętokrzyskim od firmy Black Rock Properties.

  asz

  Poprzedni artykułWektor Świdnica mistrzem Mediator Cup [FOTO]
  Następny artykułDni Otwarte w Gimnazjum nr 2