Dni Otwarte w Gimnazjum nr 2

  0

  Rzut kartkówką do kosza, bieg na linijkach, to tylko dwie konkurencje sprawnościowe z wielu, jakie czekały na uczniów szkół podstawowych.  Już po raz szósty w Gimnazjum nr 2 zorganizowano „Spotkania z matematyką” w ramach dni otwartych szkoły. Gościem specjalnym był olimpijczyk, wioślarz, zdobywca srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich Paweł Rańda.

  W tym dniu goście mieli okazję zobaczyć m.in. biologię i chemię w kuchni, lekcję filmową,  czy wziąć udział w grach umysłowych w nauczaniu historii i WOS-u i zabawach z językiem angielskim. Mogli też dowiedzieć się , skąd wziął się pomysł na organizację olimpiad, zobaczyć pokazy najlepszych sportowców i aerobiku.

  Gość specjalny, Paweł Rańda, odpowiadał na pytania uczniów. Mówił, ile czasu poświęca na trening. – Wioślarstwo uprawiam od 16 lat. Jestem 280 dni w roku na obozie przygotowawczym, treningi zaczynam o godzinie 6 rano,  kończę wieczorem. Zimą dużo biegam na nartach. Dlaczego lubię wodę? Chyba dlatego, że jestem spod znaku Ryb – żartował olimpijczyk.

  Dla uczniów szkół podstawowych Gimnazjum nr 2 przygotowało jeszcze kilka niespodzianek – występy kabaretowe, konkursy, quizy, rozgrywki sportowe młodzieży, mecze z rodzicami. Całość zakończy się późnym wieczorem dyskoteką dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ostatnim akcentem będzie dekoracja „naszych olimpijczyków”.

  Natomiast 11 marca szkołę odwiedzi Renata Mauer – Różańska, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPoręczą 84 miliony złotych?
  Następny artykułApelują o pomoc dla pogorzelców