Nowy inwestor na horyzoncie

  2

  Firma AGRO CORN z Gdańska kupiła prawie 2,5 hektara gruntów w Świebodzicach. Działka zlokalizowana jest w tzw. miejskiej strefie przemysłowej, graniczącej z Podfstrefą Świebodzice WSSE „Invest-Park”.

  Stanie tu zespół elewatorów, gdyż spółka zajmuje się skupem i sprzedażą płodów rolnych, dla potrzeb przemysłu spożywczego ale także do produkcji pasz.

  AGRO CORN wybuduje bazę magazynowo-logistyczną w Świebodzicach do końca 2012 roku.

  – Zakładamy, że od momentu zakupu nieruchomości, w ciągu 2 do 3 lat zatrudnionych zostanie w naszej firmie minimum 15 osób z terenu gminy Świebodzice. Ponadto okoliczne gospodarstwa zyskają możliwość zbytu swoich płodów rolnych po atrakcyjnych cenach, a dzięki suszarni i wialni powstanie możliwość skupu zbóż o podwyższonym poziomie wilgotności i zanieczyszczeń – mówi Beata Dalgiewicz z AGRO CORN. – Planujemy również sprzedaż środków do produkcji rolnej (m.in. nawozów oraz środków ochrony roślin), co zapewni gospodarstwom możliwość zakupu ww. środków w rozliczeniu za płody rolne. Dodatkowo na terenie bazy będą prowadzone liczne szkolenia dla producentów rolnych z zakresu szeroko pojętej tematyki rolnej.

  To pierwszy od 6 lat nowy inwestor w mieście. Choć pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, są następne dobre wieści. Kolejnym gruntem w tym obszarze zainteresowany jest rodzimy pracodawca. Jest także firma, która mocno interesuje się działką w świebodzickiej podstrefie ekonomicznej.

  – Bardzo się cieszę z tej inwestycji, mam nadzieję, że zachęci innych do lokowania swoich zakładów w naszym mieście, bardzo na to czekamy – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Mamy dogodne tereny w strefie przemysłowej, jak i atrakcyjnie położony, sąsiadujący z Przemysłową, obszar Podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Czekamy na firmy i nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

  Poprzedni artykułNapad na salon gier
  Następny artykułKolizja czterech aut na Westerplatte