Niepełnosprawni ruszają do pracy

  5

  Mimo że nie dostają żadnych dotacji, a sami są ciężko chorzy, nie poddali się. Grupa niepełnosprawnych świdniczan, która założyła spółdzielnię pracy, rusza z działalnością gospodarczą. Od 15 kwietnia będą prowadzić punkt ksero w Urzędzie Miejskim. – Nasz apel o użyczenie odpowiedniego urządzenia nie został bez echa, a tylko tej jednej rzeczy nam brakowało! – cieszy się Anna Figiela. Po artykule na naszym portalu z pomocą pospieszyło Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych.

  Otrzymaliśmy urządzenie do kserowania w prezencie i możemy ruszać – mówi Anna Figiela, współzałożycielka spółdzielni. Niepełnosprawni wynajęli od Urzędu Miejskiego niewielkie pomieszczenie przy głównym wejściu. Tutaj uruchomią punkt ksero, będą także pomagali w wypełnianiu dokumentów i zajmą się sprzedażą drobnych materiałów biurowych.

  Spółdzielnia nie zamierza poprzestać na punkcie ksero. – Mamy także pierwsze umowy, m.in. z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy na dostarczanie korespondencji – wylicza  Iwona Basta i dodaje, że zakres działań będzie znacznie szerszy, od drobnych porządków, przez opiekę nad dziećmi,  prowadzenia biur czy administrowania stronami internetowymi. Spółdzielnię tworzą osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. – Nie wszyscy mamy problemy z poruszaniem się, więc nasza oferta dotyczy także prac fizycznyc – dodaje Anna Figiela.

  asz

  Poprzedni artykułNie bój się badań!
  Następny artykułWielka dziura na Długiej