MPK na liście Diamentów Forbesa

  41

  MPK Świdnica Sp. z o.o. za wyniki za ostatnie trzy lata zostało wpisane przez magazyn biznesowy Forbes na prestiżową listę „Diamentów Forbesa” – tzn. listę polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności i tym samym znalazła się w katalogu Diamentów Forbesa roku 2011 zajmując w grupie przedsiębiorstw o przychodach (5-50)mln zł 1401 miejsce w kraju i 139 na Dolnym Śląsku. Jest jedynym przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej w kraju, które znalazło się na tej liście.

  Podczas skromnej uroczystości w Urzędzie Miejskim prezes MPK Wiktor Karol odebrał list gratulacyjny.

  Ranking na zalecenie Forbesa opracował Dun & Bradstreet Polska. Zgromadził dane o podmiotach, które złożyły w terminie raporty do KRS w 2010 roku. Na tej podstawie powstała baza firm, którym Wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności:

  – są one rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA),

  – mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami,

  – wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2007–2009.

  Świdnickie MPK istnieje od 1958 roku, spółka jest od 2004 roku. W tej chwili kapitał zakładowy przekracza 3 miliony złotych. Inwestycje w ciągu ostatnich 6 lat sięgnęły 8 milionów. Spółka planuje co roku wydawać na inwestycje ( w tym zakup nowych autobusów) od 1,5 do 2 milionów złotych.

  Poprzedni artykułŚwidnicka Liga Pływacka na start
  Następny artykułNumery z 997