Electrolux rośnie w siłę

  14

  Kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie ekonomicznej otrzymał świdnicki zakład Electrolux. Szwedzki koncern przeznaczy co najmniej 20 mln zł na uruchomienie procesu produkcji całkowicie nowego, kompaktowego piekarnika do zabudowy.Zezwolenie zostało przyznane  przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. Electrolux działa w świdnickiej podstrefie „Invest-Park” od 2006 r.

  To dobra wiadomość płynąca z firmy Electrolux. Świdnicka fabryka rośnie w siłę o kolejną inwestycję tego koncernu na terenie Zawiszowa. Zakład zatrudnia już dziś blisko 700 pracowników, co pokazuje, że deklarowane w negocjacjach i pierwszych fazach rozwoju zatrudnienie na poziomie 400 osób nie tylko zostało spełnione, ale zrealizowane nawet z nawiązką. Kolejna zapowiedź o rozszerzeniu inwestycji pokazuje, że kryzys w dziedzinie gospodarki się kończy – komentuje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje.

  Na rozwój inwestycyjny do końca 2012 r. Electrolux przeznaczy ponad 20 mln zł, a zatrudnienie wzrośnie o minimum 20 osób. W ramach inwestycji przewidziano uruchomienie nowej linii komór piekarnika. Będą one wykonywane dzięki zaawansowanemu technologicznie zespołowi robotów zgrzewających i wycinających przy wykorzystaniu laserów. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy wykorzystanie takiej technologii gwarantuje najlepszą jakość oraz redukuje zużycie energii, co korzystnie wpływa na środowisko naturalne.

  Electrolux  rozpoczął seryjną produkcję kuchenek w Świdnicy w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce wytwarzane są kuchenki wolnostojące gazowe, gazowo-elektryczne oraz elektryczne. Powstają tu m.in. kuchenki z płytami indukcyjnymi, witroceramicznymi i ceramicznymi oraz kuchenki z podwójnym piekarnikiem. Produkty ze Świdnicy trafiają głównie na rynki Europy, Azji, Afryki i Australii. Obecnie świdnicka fabryka Electrolux zatrudnia około 700 pracowników, głownie mieszkańców Świdnicy i okolicznych miejscowości.

  Stefan Augustyn

  UM Świdnica

  foto Electrolux

  Poprzedni artykułArsenał pamięci
  Następny artykułProces lekarza dopiero w maju