Arsenał pamięci

  0

  Po raz kolejny uczniowie z Gimnazjum w Roztoce okazali się najlepsi w konkursie organizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Świdnicy. 23 marca 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy zakończyła się VI edycja powiatowego konkursu poświęconego lekturze szkolnej Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 13 gimnazjów i 5 reprezentacji harcerskich, w sumie 54 uczniów i 18 opiekunów.

  W kategorii gimnazjów I miejsce i nagrodę starosty powiatu świdnickiego zdobyło Gimnazjum w Roztoce z gminy Dobromierz. Szkoła ta otrzymała również puchar Komendanta Hufca za najwyższy wynik punktowy. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Katarzyna Nakoneczna, Krzysztof Wierzbicki, Jakub Zawadzki, a opiekunem była pani Małgorzata Skowron. II miejsce przypadło Gimnazjum w Lutomi Dolnej, w składzie reprezentacji znaleźli się: Karolina Kowalska, Agnieszka Procyk, Ewelina Rynkiewicz, opiekun – pani Teresa Dubel. III miejsce – Gimnazjum w Marcinowicach, a reprezentacja tego gimnazjum wystąpiła w składzie: Anna Białas, Sebastian Konstanty i Magdalena Moczurad, opiekun –  Janusz Gaik.

  W kategorii harcerskiej I miejsce i nagrodę starosty zdobyła kolejny już raz 15 Świebodzicka Środowiskowa Drużyna Harcerska „Troter”. Drużynę reprezentowali: Alicja Szczepaniak, Kamil Grzybek i Marta Grzybek. II miejsce – 29 Świdnicka Drużyna Harcerska „Dęby” a w składzie: Filip Cygan, Ewa Frankowska i Oskar Kaszubowski, który otrzymał również nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu. III miejsce – 13 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska „Mafikeng” (Marek Janusz, Aleksandra Narwala i Aleksandra Wilczyńska).

  Nagrodę Prezydenta Świdnicy dla najlepszego gimnazjum świdnickiego zdobyło Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, nagrodę Burmistrza Strzegomia – Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, najlepszym świebodzickim gimnazjum okazało się Publiczne Gimnazjum Integracyjne zdobywając nagrodę Burmistrza Świebodzic, nagrodę Wójta Gminy Świdnica wywalczyło Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Gimnazjum w Marcinowicach nagrodzone zostało książkami ufundowanymi przez dyrektora tej szkoły, a Gimnazjum w Roztoce otrzymało książki, których fundatorem był Wójt Gminy Dobromierz.

  Środki na nagrody w konkursie dla najzdolniejszych uczniów gimnazjów Powiatu Świdnickiego KH ZHP pozyskała w wyniku powiatowego konkursu z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Koordynatorem konkursu był komendant hufca Świdnica hm. Piotr Pamuła.

  [photospace]

  Poprzedni artykułCo można ukraść?
  Następny artykułElectrolux rośnie w siłę