Druga nastolatka do przesłuchania

  7

  Policja ustaliła, kim jest druga z uczestniczek „rajdu” po ulicy Prądzyńskiego, podczas którego uszkodzonych zostało 5 aut i 6 śmietników. Podobnie jak zatrzymana feralnego wieczora pierwsza z dziewcząt, druga także jest nieletnia. Nie skończyła jeszcze 17 lat. Dzisiaj ma się stawić na przesłuchanie.

  Jak wyjaśniała po wytrzeźwieniu pierwsza z nastolatek, 7 marca razem z koleżanką poszły do mieszkania mężczyzny, u którego od czasu do czasu sprzątały, by umówić się na kolejny termin porządków. Już przed tą wizytą były pijane. Wykorzystując nieuwagę gospodarza, ukradły kluczyki od jego samochodu i pojechały na Osiedle Młodych. Nadal nie wiadomo, która z nich usiadła za kierownicą.

  –   Czynności prowadzone są w kierunku kradzieży, krótkotrwałego użycia pojazdu, zniszczenia mienia, jazdy bez uprawnień i  pod wpływem alkoholu – informuje Katarzyna Czepil, rzeczniczka KPP w Świdnicy. – Postępowanie nie obejmuje mężczyzny, od którego dziewczyny „pożyczyły” samochód. Volkswagen vento został poważnie uszkodzony, naprawa będzie kosztowała ponad 1000 złotych.


  Poprzedni artykułOskarżony za tragedię w Marcinowicach
  Następny artykułZimno w szkole i przychodni