Zdolni z II LO ze stypendiami

  2

  331 uczniów z dolnośląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a w tym 11 uczniów z II LO ze Świdnicy otrzymało unijne stypendia przyznane przez Urząd Marszałkowski na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych. Uroczyste wręczenie stypendiów prymusom odbyło się podczas gali w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Listy gratulacyjne otrzymało tylko 23 najlepszych stypendystów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Wśród najlepszych znalazła się uczennica II LO Joanna Kowalska.

  Wraz z wyróżnionymi uczniami na Galę zaproszeni zostali także ich nauczyciele, opiekunowie, którzy wraz z uczniami realizują ich indywidualne ścieżki rozwoju edukacyjnego (również oni otrzymali listy gratulacyjne), dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły, z których wywodzą się stypendyści. Opiekunką wyróżnionej uczennicy z II LO jest pani Agnieszka Grymek. – Uczniowie II LO już trzeci rok korzystają z tego programu. Cieszymy się, że w tym roku jest to tak spora grupa 11 osób tylko z naszej szkoły. Po raz pierwszy wręczenie stypendiów odbyło się w tak uroczysty sposób. – cieszy się Jacek Iwancz, wicedyrektor II LO.

  Lista uczniów, którym przyznano stypendium w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych”:

  1. Bieniarz Adriana

  2. Dopart Paulina

  3. Kończak Patryk

  4. Kowalska Joanna

  5. Lemańska Aleksandra

  6. Mikulska Karolina

  7. Paszko Karolina

  8. Piątek Sylwester

  9. Rowicka Joanna

  10. Sip Joanna

  11. Wernecki Maciej

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułZłapali cmentarne hieny
  Następny artykułMiasto chce odkupić Zaułek Świętokrzyski