Wielki objazd w Świdnicy!

  20

  Już teraz w godzinach szczytu przejechać przez Świdnicę jest bardzo ciężko, a będzie jeszcze gorzej. Już niebawem ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Westerplatte i Śląskiej. Krzyżówka ta znajduje się na głównej trasie do Dzierżoniowa, dziennie tą drogą przejeżdża kilka tysięcy samochodów. W miejscu obecnego skrzyżowania ma powstać wielkie rondo. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Rank Progress, która przy ulicy Westerplatte buduje Galerię Świdnicką.

  Rondo obejmie fragment obecnie niewykorzystywanego parkingu (nowy parking powstanie w miejscu stojących jeszcze kamienic, które są przeznaczone do wyburzenia), część inwestycji „zahaczy” o teren dawnego szpitala. Wyburzona zostanie portiernia. Do galerii będzie można dojechać z dwóch stron – nową drogą nad rzeką (zjazd  przed Zespołem Szkół Hotelarsko – Turystycznych) i od ulicy Mieszka I. W tym drugim miejscu ma dojść do częściowej  przebudowy. W ramach umowy z miastem Rank Progres nad rzeką od Westerplatte do Wodnej wybuduje ścieżkę rowerową. Termin rozpoczęcia prac zostanie ustalony w najbliższych dniach.

  Ruch z wyłączonej częściowo Westerplatte i Śląskiej siłą rzeczy będzie się musiał na kilka miesięcy przenieść na inne ulice – Zygmuntowską, Wodną i Kraszowicką. – Postaramy się wyznaczyć objazdy, które zmniejszą niedogodności, jednak kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość – informuje Maciej Gleba. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców jest przebudowa ulicy Śląskiej. W tej chwili zamknięty jest odcinek pomiędzy ulicą Westerplatte a Pionierów Ziemi Świdnickiej. Na dniach ma się rozpocząć przebudowa ronda Śląska – Pionierów, która dodatkowo skomplikuje komunikację w naszym mieście.

  Ruch tranzytowy z Dzierżoniowa jest kierowany w Towarową, następnie w Przemysłową. Gorzej będą mieć kierowcy samochodów osobowych, chcąc dostać się z ulicy Westerplatte do centrum miasta będą musieli wjechać w ulicę Jodłową następnie w Wodną, a tam czekać będzie na nich skrzyżowanie o bardzo ograniczonej przepustowości. – Co my kierowcy musimy zrobić? Zacisnąć zęby i przeczekać ten czas. Później będzie lepiej. – mówi pan Jan, mieszkaniec ulicy Westerplatte.

  Planowany termin zakończenia prac na ulicy Westerplatte to 2 listopada.

  Poprzedni artykułMKS Świdnica gra dalej
  Następny artykułMediator Cup na finiszu