Świdnica włączy się do protestu?

  27

  Internauci z całej Polski nawołują do zorganizowania ogólnopolskiego protestu przeciwko coraz wyższym cenom paliw. Wkrótce może zostać przekroczona magiczna granica 5 złotych za litr PB 95. Zdaniem internautów tak wysoka stawka to wina podatków i akcyzy, naliczanych przez państwo. Sytuację pogarsza wrzenie w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jak podaje gazeta pl, po zamieszkach w Libii, która jest najważniejszym afrykańskim eksporterem ropy, ceny na polskich stacjach skoczyły natychmiast o 10 – 15 groszy w górę i niestety, jak przewidują koncerny, nadal będą rosły po kilka groszy dziennie za litr. Sytuacja w Libii bezpośrednio na Polskę się nie przekłada, jednak zręcznie wykorzystuje ją Rosja, która dla naszego kraju jest najważniejszym dostawcą ropy.

  W Świdnicy cena paliw jeszcze nie sięgnęła 5 złotych za litr, ale jest już blisko. Cena na jednej ze stacji z dzisiaj – ON – 4,75 zł, PB 95 – 4, 84 zł.  Czy kierowcom z naszego miasta na tyle puszczą nerwy, by przyłączyć się do planowanego na jutro ogólnopolskiego protestu, który ma polegać na blokowaniu wjazdów na stacje paliw?

  Cytujemy treść zamieszczanego na forach internetowych apelu:

  W sobotę 26 lutego, o godzinie 12.00 organizujemy protest TANKUJEMY ZA ZŁOTÓWKĘ przeciwko zbyt wysokim podatkom nałożonym na paliwa w Polsce, a co za tym idzie, cenom zbliżonym 5 zł za litr. Protest polegać będzie na zablokowaniu dojazdu do każdej ze stacji paliw w mieście. Proszę Was kierowców o czynny udział w proteście – minimum 2 godziny blokady. Bądźmy pierwszym miastem w Polsce, które zrobi takie coś. Wiem z innych for internetowych, że może to być początkiem fali w całym kraju. Celem protestu jest obniżenie akcyzy na kupowane przez nas paliwo. Sukcesem będzie i 30 gr  na litrze. Za ceną paliwa idzie podwyżka cen żywności w sklepach. Przy naszych zarobkach – 1300 zł (daj Boże!!!) na rękę – już nas nie stać na podstawowe artykuły. Liczę na to, że ta inicjatywa pozwoli nam wrócić do normalnych cen (3,80 zł za 1 l Pb95 sprzed 2 lat, gdzie cena baryłki ropy była dwukrotnie większa niż teraz). Jestem szarym obywatelem, który walczy o swoje dobro, a tym samym też o dobro reszty społeczeństwa. Powielajcie tę informację na forach, portalach społecznościowych i wszędzie gdzie to możliwe, przekażcie informację swoim bliskim. Jeden człowiek nic nie zrobi, ale grupa może wszystko. Do dzieła!

  opr.asz

  Poprzedni artykułPożar strawił dach, rodzina ewakuowana
  Następny artykułProgram Dni Świdnicy 2011 – szczegóły