Pomnik smoleński: Konferencja kontra debata

  49

  Już wiadomo, że Krzysztof Lewandowski nie weźmie na żywo udziału w programie Radia Wrocław akcja-reakcja, który ma być transmitowany ze Skweru Lecha Kaczyńskiego dzisiaj o 15.00. Zamiast tego o 14.30 Komitet Budowy Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej z Krzysztofem Lewandowskim na czele organizuje konferencję prasową w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Długiej 6.

  Autorzy programu zaprosili do rozmowy na żywo zwolenników i przeciwników budowy pomnika. Rafał Ząbczyk, radny PO na facebooku rozpoczął akcję zwoływania do udziału w debacie oponentów. Martyna Basaj z Radia Wrocław wyjaśnia, że w tej sytuacji Krzysztof Lewandowski zgodził się jedynie na wcześniejsze nagranie rozmowy, natomiast odmówił wystąpienia na żywo twierdząc, że nie chce powtórki z awantury o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

  – Pan Lewandowski dostał szansę na prezentacje swojej koncepcji monumentu, sam zdecydował gdzie pomnik ma stanąć – komentuje Rafał Ząbczyk. – Jak sam mówił, w imieniu bardzo wielu mieszkańców Dziś szansę na wypowiedzenie będą mieli Ci którzy tego pomnika nie chcą. Szkoda ze pan Lewandowski nie chce się z nimi spotkać i posłuchać dlaczego. Od razu mówi, że nie jesteśmy patriotami i katolikami. Mimo wszystko będziemy czekać, mając nadzieję, że pan Lewandowski zdobędzie się na odwagę i przyjdzie. Jeśli przyjdzie dużo świdniczan, będzie to jednoznaczny sygnał, że Świdnica nie chce zajmować się tragedią smoleńska, a radni powinni zająć się tym do czego zostali powołani, czyli samorządem- komunikacja, drogami, parkingami, bezpieczeństwem.

  Program  zostanie zrealizowany. Początek o godzinie 15.00 w Radiu Wrocław na 102,3 FM lub 95,5 FM.

  Szczegóły na stronie Radia Wrocław ZOBACZ

  asz

  Poprzedni artykułDiament Wolności dla Lityńskiego
  Następny artykułZimny Dwór i żwirownia pod budownictwo