Plac św. Małgorzaty wcześniej niż planowano?

  12

  Nie w czerwcu, a na początku maja zostanie oddany do użytku plac św Małgorzaty. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie,  na ukończeniu są już wszystkie prace. Do końca brakuje tylko położenia wierzchniej warstwy asfaltu i wyłożenia kostki. Gotowe są zatoki autobusowe, na skrzyżowaniu znajduje się już oznakowanie pionowe. Zamontowana została sygnalizacja świetlna.

  W tej chwili trwają prace przy budowie fontann, które znajdować się będą po dwóch stronach placu. Zostało już wygrodzone miejsce na plac zabaw dla najmłodszych. Znajdować się on będzie w pobliżu skrzyżowania z ulicą księżnej Agnieszki. Przebudowano także kanalizację deszczową. Na placu jest już nowe oświetlenie uliczne. Wkrótce pojawią się  stoliki szachowe, ławki i kosze na śmieci. Jeśli tylko zima ustąpi, prace ruszą pełną parą.

  Przebudowa placu św. Małgorzaty rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku. Prace pochłoną 9,5 mln zł. 4,1 mln zł wyłożyły władze województwa dolnośląskiego w ramach unijnego wsparcia, pozostałą kwotę – ponad 5,4 mln zł – władze Świdnicy z budżetu miasta.

  [photospace]

  Poprzedni artykułA jednak wystartuje…
  Następny artykułDzieci z domów dziecka w Krzyżowej