Okradali altankę po altance

  8

  Włamywali się do altan na ogródkach działkowych, skradziony z nich złom chcieli sprzedać. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do altan na terenie ogródków działkowych. Jeden z zatrzymanych poinformował swoich kompanów, że wie, gdzie może znajdować się kosiarka, którą można ukraść, a on znajdzie na nią kupca. Ponieważ kosiarki nie było w altanie, postanowili kraść złom. Okradali kolejne altanki, które były na ich drodze – w sumie osiem. Gdy zauważyli, że po ogródkach chodzą ludzie, ukryli się w jednej z okradzionych altan, tam też ukryli skradziony złom. Gdy po kilku minutach opuszczali ukrycie, zostali zauważeni przez policjantów, którzy po krótkim pościgu zatrzymali całą trójkę.

  Obok zatrzymanych 22 i 20 – latka był także nieletni 16 – latek, który został oddany pod opiekę matki; jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Natomiast pozostałych zatrzymanych osadzono do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

  Katarzyna Czepil

  KPP Świdnica

  Poprzedni artykuł12/10 – rok w obiektywie
  Następny artykułLawendowa Kuchnia zadebiutowała