Nowa fabryka w Żarowie! Będą kolejne?

  17

  To już pewne. Będzie nowa fabryka w podstrefie ekonomicznej WSSE w Żarowie. Japońska firma Bridgestone otrzymała zezwolenie na budowę zakładu, który zajmie się produkcją folii EVA. Dotychczas firma w Polsce znana była wyłącznie z produkcji opon i innych wyrobów przemysłu gumowego. W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie minimum 67 osób. Wartość inwestycji to 130 milionów złotych.

  Spółka Bridgestone Diversified Products Poland powstała w grudniu 2004 r. W lipcu 2007 r. nastąpiło oficjalne zakończenie trwającej od 2005 r. budowy fabryki produkcyjnej w Podstrefie Żarów. Fabryka Spółki zajmuje powierzchnię 10 tys. m2 i zatrudnia obecnie 56 osób. Kolejny zakład ma być gotowy do 31.12. 2013 roku.

  Tym razem nie chodzi wyłącznie o nowe miejsca pracy, ale także nowoczesną technologię, która zagości w Żarowie. Folia Eva znajdzie zastosowanie głownie w procesie wytwarzania paneli fotowoltaicznych, a popyt na nią jest pochodną zapotrzebowania na panele słoneczne i gwałtownie wzrasta. Obecnie Grupa Bridgestone wytwarza folie EVA w dwóch fabrykach ulokowanych w Japonii (Seki Plant oraz Iwata Plant). Planowana do utworzenia linia produkcyjna w fabryce Spółki w Żarowie będzie więc trzecim tego typu obiektem w globalnych strukturach Grupy, a dzięki wdrożeniu najnowszych rozwiązań technologicznych opracowanych przez ośrodek B+R Grupy Spółka ma szansę stać się czołowym dostawcą folii solarnych na rynek europejski.

  Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Prawdopodobnie w połowie 2011 roku sfinalizowane będą rozmowy o poszerzeniu działalności przez 3 kolejnych inwestorów z Żarowa. Trwają także negocjacje w sprawie nowych inwestycji w podstrefach świebodzickiej i świdnickiej. Zapadła już decyzja, że WSSE będzie w Świdnicy swój wolny jeszcze 20-hektarowy teren dzielić na mniejsze działki.

  Posłuchaj rozmowy z Mirosławem Greberem, prezesem WSSE:

  Greber1

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułApelują o definicję pornografii
  Następny artykułKontrakt na chirurgię podpisany