Mimo wszystko „Warto”

  1

  Już sama nominacja dla Wojciecha Korycińskiego była ogromnym wyróżnieniem. Podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów nagrody WARTO, przyznawanej przez wrocławski oddział Gazety Wyborczej. Niestety,  nie ma wśród nich  autora „Tajemnic ulicy Pańskiej” – Wojciecha Korycińskiego.

  W kategorii literatura, w której nominowany był świdniczanin, nagrodę otrzymał Łukasz Saturczak za swoją debiutancką powieść „Galicyjskość”. Pozostałymi laureatami zostali: teatr Adam Szczyszczaja, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, muzyka Mikromusic, film Kuba Czekaj, sztuki piękne Sławomir Czajkowski.

  Jury podczas wręczenia nagród podkreślało zgodnie, że konkurencja była bardzo mocna. Kapituła doceniła walory powieści świdniczanina. Tak pisał jeden z jurorów, Jacek Bierut – „Tajemnice ulicy Pańskiej’ Wojciecha Korycińskiego to debiut obiecujący i udany. Konwencja kryminału nie jest w przypadku tej książki przykrym ograniczeniem, raczej jest to solidny fundament pod udane wykorzystanie wątków psychologicznych, historycznych i kulturowych.”

  – Pewnie, że było warto znaleźć się w gronie twórców, dostrzeżonych przez kapitułę nagrody – mówi Wojciech Koryciński. – Niezwykle ważna jest sama formuła. To nie był konkurs popularności, twórczość oceniali fachowcy. Sama nominacja spowodowała, że moją powieścią zaczęli się interesować krytycy. Wiem, że będą recenzje, a tym samym jest szansa,  że „Tajemnice ulicy Pańskiej” trafią do szerokiego grona odbiorców w całej Polsce.

  Poprzedni artykułKarnawał „Na Skarpie”!
  Następny artykułŚwidnica i Świdniczanie 2011 [KONKURS]