Strona główna Magazyn Magazyn Swidnica24.pl w okopach

Magazyn Swidnica24.pl w okopach

1

Postanowiliśmy się okopać i do tych okopów zaprosić także naszych Czytelników. Pomysł podsunął Wacław Piechocki, który sam zadeklarował w cotygodniowym felietonie, że okopie się pod regałem i będzie czytał do utraty tchu. Skoro więc jak zawsze na weekend Magazyn Swidnica24.pl oferuje lekturę obszerniejszą niż codzienne, szybkie informacje, zostajemy przy wojennej retoryce. I zapraszamy do czytania!

Dlaczego zdaniem Wacława Piechockiego czas się okopać? Otóż nasz felietonista dotarł do najnowszej diagnozy przyczyn spadku czytelnictwa, tym razem sporządzonej przez wybitnego literaturoznawcę. I nijak ma się ona do doświadczeń życiowych Wacława. Dlaczego? Czytaj w felietonie „Okopany pod regałem”.

Gościem cyklu „Tkanie życia” w tym tygodniu jest osoba trochę jakby z innego świata, która ze swoją wrażliwością i pomysłami chce przebić mur niezrozumienia. Bożena Pytel w nietuzinkowy sposób walczy o promocję nietuzinkowego miejsca, jakim jest Kościół Pokoju. Jakie ma pasje i marzenia? Warto sprawdzić.

Tatiana Okupnik czy Dominika Gawęda? Kamil Franczak w dziale Muzyka opisuje kolejne przejawy aktywności zespołu Blue Cafe, który szuka zmiany wraz z nową (może już nie tak bardzo nową) wokalistką. Z powodzeniem czy bez?

Niełatwą lekturę poleca tym razem w swojej recenzji Wacław Piechocki. Proponuje sięgniecie po książkę Wojciecha Tochmana „Jakbyś kamień jadła”. Reporterski zapis życia w Chorwacji i Serbii wiele lat po wojnie. Właśnie, czy „po wojnie”?

Dla poprawy nastroju zapraszamy do kuchennego czarowania z Penelopą. Tym razem a propos najbliższych wydarzeń, czyli jak słodko uczcić Tłusty Czwartek.

Miłej lektury!

Poprzedni artykułTkanie życia: Bożena Pytel
Następny artykułUderzył w drzewo [FOTO]