…na sobotnie przedpołudnie. Jak co tydzień mamy dla Państwa garść refleksji, wspomnień i spotkań z ludźmi, w których towarzystwie warto wypić poranną kawę albo wieczorny kieliszek wina. Raczej to drugie pasuje do bohatera Tkania życia – Zdzisława Grześkowiaka. Kochały się w nim pokolenia świdnickich licealistek, nie wiedząc pewnie, że chciał być górnikiem. Miłośnik dobrej lektury, zapewne w zdecydowanej mniejszości na tle badań Biblioteki Narodowej nad stanem polskiego czytelnictwa. Smutne podsumowanie w felietonie Wacława Piechockiego „To nie jest kraj dla kochających książki”. Jeśli jednak nie czyta się w ogóle, trudno będzie się dowiedzieć, co słychać…muzycznie. W Magazynie jak co tydzień Kamil Franczak szpera w swoich płytowych zbiorach. Czy ktoś jeszcze pamięta EMI? Jakie były początki kariery Tomka Makowieckiego?
Danuta Mazur, Powiatowy Rzecznik Konsumentów rzeczowo podpowiada, jak nie dać się wkręcić w niekorzystne umowy. Na osłodę Penelopa i jej kuchenne czary. Tym razem motyl w środku zimy, czyli jak zachwycić tartą.
Zapraszamy! Magazyn Swidnica 24.pl jak zawsze czeka w zakładce pod hasłem – Magazyn.



![Kolizja ambulansu z osobówką w Mrowinach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-8-100x75.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/straz-pozarna-3-—-kopia-100x75.jpg)

![Wyróżnienia dla załogi świdnickiej komendy policji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-324497-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)