Praktykanci z Niemiec

  0

  W zeszłym roku była siódemka, w tym roku jest tylko dwójka. To młodzi Niemcy, którzy przyjechali do Świebodzic odbyć staż zawodowy, w ramach polsko-niemieckiego projektu wymiany Transgredio. Świebodzice są jednym z partnerów projektu.

  Dwójka młodych Niemców jest w Świebodzicach od 8 lutego. Andre pracuje w Pensjonacie „Galery”, gdzie uczy się gotować polskie potrawy. Danielle praktykuje w zakładzie odzieżowym niemieckiej firmy Steillman.

  – Projekt finansowany jest w 100% przez Europejski Fundusz Społeczny, praktykanci w najmniejszym stopniu nie są obciążeniem finansowym dla gminy. Partnerami w projekcie są Spółka Komunalna „Aufbauwerk” w Lipsku oraz Saksoński Urząd Pracy i to oni finansują praktyki oraz pobyt młodych Niemców – mówi Marzena Korona-Kruk, szefowa Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM w Świebodzicach. – W ramach dwuletniego projektu kilkudziesięciu bezrobotnych ludzi z Saksonii w wieku do 26 lat spędzi sześciotygodniowe praktyki zawodowe w Świebodzicach. Projekt kończy się 30 czerwca 2012 roku.

  Praktykanci nie tylko uczą się u nas zawodu. Przy okazji poznają język polski, zwiedzają Dolny Śląsk i poznają historię regionu.

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl poleca się
  Następny artykułOrlik w Lutomi Górnej