Kradł w Świdnicy, sprzedawał w Wałbrzychu

  6

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 18 – latka ze Świdnicy, który usiłował dokonać kradzieży dwóch kół z samochodu Opel Kadet. W trakcie prowadzonych z zatrzymanym czynności policjanci ustalili, iż mężczyzna jest sprawcą innych przestępstw dokonanych na terenie Świdnicy na przełomie wrzesień 2010 – luty 2011 . Na swoim koncie ma 5 kradzieży kołpaków samochodowych, które kilka dni po kradzieży sprzedawał na giełdzie w Wałbrzychu. Zatrzymany włamywał się także do placówek handlowych i biur. Z jednego z nich po przecięciu kłódek i wyłamaniu drzwi wyniósł sprzęt komputerowy, drukarkę oraz fax. Komputer wraz ze skradzionym monitorem sprzedał na giełdzie za 100 zł.
  Do jednej z placówek handlowych włamał się przez właz dachowy, skradł pieniądze, wędliny i słodycze. Kilka dni temu usiłował włamać się do sklepu spożywczego – wyłamał kłódkę zabezpieczającą drzwi. Ze sklepu nic nie ukradł, gdyż został spłoszony i uciekł.

  Zatrzymany mężczyzna został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Przyznał się do popełnienia 9 przestępstw. Za czyny, których się dopuścił może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Katarzyna Czepil

  Oficer Prasowy KPP Świdnica

  Poprzedni artykułKrólewska wizyta w Świdnicy
  Następny artykułStrażacy ćwiczą na lodzie