Jest praca w Świebodzicach

  2

  Choć luty to nie jest najlepszy miesiąc, jeśli chodzi o obfitość ofert zatrudnienia, w Świebodzicach już obserwujemy lekkie ożywienie. Oprócz firmy TESCO, która właśnie rekrutuje załogę do nowo powstającego sklepu przy ul. Wałbrzyskiej – znajdzie tu pracę około 60 osób – pracowników poszukują także lokalni pracodawcy – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  Jednym z nich jest Capricorn. Firma, która ma swoją siedzibę w Cierniach poszukuje osób na następujące stanowiska: pracownik budowlany, operator frezarki CNC, handlowiec działu eksportu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej firmy www.capricorn.pl

  Tokarzy i ślusarzy poszukuje także Masterform, firma zajmująca się obróbką wiórową.

  Wszystkie oferty można znaleźć na portalu miejskim www.swiebodzice.pl, w dziale Oferty Pracy.

  Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw poszukującym zajęcia świebodziczanom burmistrz Bogdan Kożuchowicz zaprosił do udziału we wtorkowych przyjęciach mieszkańców przedstawicieli świebodzickiej filii Powiatowego Urzędu Pracy. Obecnie zdecydowana większość osób, pojawiających się we wtorki w ratuszu przychodzi właśnie w sprawie pracy. Doradca PUP udziela na miejscu wskazówek a nierzadko może nawet wskazać zainteresowanemu konkretną ofertę pracy.

  Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem samorządu i PUP będzie cykliczna giełda pracy, którą zaplanowano na maj.

  Poprzedni artykułMłodzież pojedzie na kadrę
  Następny artykułŁącznik do A4 będzie z betonu