„Jak zostać królem” w teatrze

  9

  Dwanaście nominacji do Oscara w takich kategoriach jak najlepszy film roku, reżyseria, scenografia, kostiumy, zdjęcia, najlepsza rola męska dla Colina Firtha, a także dla Heleny Bonham Carter i Geoffrey’a Rusha za role drugoplanowe. Film Toma Hoopera „Jak zostać królem” podbija serca widzów na całym świecie.

  Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na dwa pokazy filmu „Jak zostać królem”. Pierwszy seans rozpocznie się 25 lutego o godzinie 18:00, drugi 27 lutego o godzinie 17:00 . Bilety w cenie 15 złotych do nabycia od poniedziałku w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43.

  Film „Jak zostać królem” jest świetnym dramatem historycznym o brytyjskim królu Jerzym VI, który jeszcze jako książę Albert rozpoczął walkę z samym sobą. Książę jest nieśmiały, a w dodatku się jąka. Produkcja ta pokazuje, że mimo przeciwnością losu można zostać królem.

  Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

  Poprzedni artykułObrazy już są. Zabłyśnie Światełko dla Mai
  Następny artykułŚwiatełko dla Mai