Superniania w Świdnicy

  2

  Doskonale znana z telewizyjnych programów „Superniania” i „Świat według dziecka” psycholog Dorota Zawadzka przyjeżdża do Świdnicy na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”. Wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem spotka się w najbliższy piątek i sobotę z pedagogami, rodzicami i dziećmi.

  To początek cyklu „Rozmowy o wychowaniu”, do którego SPDC „Serce” chce zapraszać wszystkie osoby, mające wpływ na rozwój dzieci. Dorota Zawadzka w piątek spotka się w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Kościelnej z pedagogami, pracownikami socjalnymi i kuratorami. W kolejnej turze udział wezmą wolontariusze i pracownicy „Serca”. Podczas spotkań indywidualnych o swoich problemach z Supernianią będą rozmawiać rodzice podopiecznych stowarzyszenia. Sobota przeznaczona jest dla dzieci z „Serca”.

  Dorota Zawadzka to nie tylko gwiazda popularnych programów. Przede wszystkim jest pedagogiem i psychologiem rozwojowym. Ma nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale w wyjątkowy sposób potrafi rozmawiać o największych trudach wychowania. Jest także orędowniczką przestrzegania praw dziecka. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, między innymi z fundacją Kidprotect.pl, gdzie wspiera akcję „Bicie jest głupie” i zasiada w radzie programowej fundacji. Współdziała między innymi z Krajowym Centrum Kompetencji, wspierając takie kampanie jak „Kocham nie biję.”, „Kocham reaguję” oraz inne przedsięwzięcia społeczne. Zaangażowała się w działalność wspierającą nowelizację Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie, czynnie uczestnicząc w posiedzeniach komisji sejmowej i senackiej. Od 2000 roku współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka.

  Sympatię ludzi zjednuje także swoją bezpośredniością i empatią. Szczerze opowiada o własnym życiu, ma też zdrowy dystans do samej siebie.

  Poprzedni artykułCzarne chmury nad bezrobotnymi i Bankiem Żywności
  Następny artykułWkrótce Bieg Noworoczny