Specjalne posiedzenie komisji

  0

  Z zaskoczeniem przyjęliśmy decyzję dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie konkursu ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, w zakresie nocna i świąteczna opieka zdrowotna. – pisze w komunikacie Agnieszka Bielawska Pękala.

  W konkursie tym świebodzicka podstacja Pogotowia Ratunkowego będzie ubiegać się o świadczenia razem z pogotowiem wałbrzyskim mimo, iż stanowi struktury Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, a gmina Świebodzice jest częścią Powiatu Świdnickiego. Oznacza to, iż w przypadku, gdyby wałbrzyskie pogotowie nie uruchomiło w Świebodzicach świadczeń ambulatoryjnych, mieszkańcy zmuszeni będą po 18-tej szukać pomocy w Wałbrzychu.

  Dzięki staraniom samorządu Świebodzic i Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy w Świebodzicach został zorganizowany ambulatoryjny punkt przyjęć. Miasto brało udział w tworzeniu ambulatorium. Współpraca ze stacją układa się doskonale. Miasto partycypowało w zakupach sprzętu (karetka). W zamian pacjenci przychodni ze Świebodzic – jednocześnie mieszkańcy naszego miasta – mają możliwość korzystania z opieki po godzinach pracy jednostek służby zdrowia na miejscu. Pacjenci mają pełną opiekę w zakresie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich.

  – Mamy nadzieję, że jest to nieporozumienie i będziemy dążyć do pełnego wyjaśnienia takiej decyzji, która w naszym odczuciu jest ona niekorzystna dla mieszkańców Świebodzic – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

  Na czwartek, 27 stycznia, zwołano specjalne posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Miejskiej, która także zamierza zająć stanowisko w tej sprawie.

  Poprzedni artykułZero Procent w nowym programie Polsatu!
  Następny artykułPerfect w Świebodzicach