Spada przestępczość

  0

  Już po raz drugi policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach swoją roczną odprawę zorganizowali w ratuszu. Przedstawili wyniki pracy za 2010r. nie tylko swoim przełożonym, ale także władzom miasta. Przy kawie, herbacie i ciastku – a zatem mniej formalnie – ale za to tak samo rzetelnie.

  Prezentacja, przygotowana przez szefostwo Komisariatu, w sposób syntetyczny – i chyba ulubiony przez policję czyli w formie wykresów, tabelek i statystyk – przedstawiła pracę komisariatu, wyniki poszczególnych sekcji, liczbę zatrzymanych osób, itd. Optymistyczne wieści są takie, że spadła liczba przestępstw, popełnionych w 2010 roku na terenie miasta w stosunku do roku poprzedzającego W 2010r. było ich 173. Sporo było jak zawsze zdarzeń kryminalnych, jednak, co ciekawe, ich liczba drastycznie malała w momencie, gdy uruchamiane były dodatkowe, finansowane przez samorząd, patrole piesze.

  – To najlepszy dowód na to, że te patrole naprawdę są skuteczne i eliminują z ulicy zagrożenia – podkreślał komendant Andrzej Dobies, szef świebodzickich policjantów.

  Sporo było także mowy o pracy poszczególnych policjantów – okazało się, że w tej codziennej, związanej z patrolowaniem, zatrzymywaniem osób nietrzeźwych, wybija się znany już w mieście Krzysztof Ostojski. To policjant, który w ubiegłym roku uratował z pożaru ludzi. Pan Krzysztof ma na koncie wielu zatrzymanych przestępców. Jest więc nie tylko odważnym, ale i bardzo skutecznym policjantem.

  – Cieszę się bardzo, że już po raz drugi możemy gościć naszych funkcjonariuszy, a przede wszystkim cieszą wyniki, prezentowane przez Państwa – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Dziękuję, że o bezpieczeństwo miasta skutecznie dbają tacy ludzie – profesjonaliści, zaangażowani w swoją pracę.

  Pozytywnie o pracy podwładnych mówił też Komendant Powiatowy Krzysztof Niziołek. Dziękował szczególnie za bardzo dobrą współpracę z samorządem i wsparcie finansowe, jakie udzielają Świebodzice. A były to w zeszłym roku nie tylko płatne patrole, ale także pomoc finansowa na organizację izby zatrzymań.

  W odprawie wziął udział także zastępca burmistrza Ireneusz Zyska oraz radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego RM Świebodzic.

  Poprzedni artykułSala widowiskowa za milion złotych [FOTO]
  Następny artykułPo wypadku autokaru. Ranni wrócili do domów