Orkiestra zagra w Victorii

  6

  Już od 9.00 rano 9 stycznia przy Galerii Victoria w Wałbrzychu na chętnych czekają kierowcy samochodów rajdowych ze swoimi maszynami – będzie można poczuć emocje, towarzyszące najszybszym szoferom. Godzinę później rusza przy Victorii punkt krwiodawstwa, który czynny będzie do godziny 13.00. Także o 10.00 na scenie w rotundzie Galerii rozpocznie się pierwszy występ artystyczny. A wszystko w ramach 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Finał Orkiestry organizujemy w dużej mierze we współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Stąd na scenie pojawią się grupy i zespoły działające właśnie pod opieką WOK – zapowiada Paulina Szymczukiewicz z Galerii Victoria.

  Na scenie zaprezentują się zatem Teatr Tańca „Dawka Energii”, formacje taneczne „Aqua”, „Viva” i „FrashCrw”, hiphopowa grupa „Chillout”, tancerze break dance „Lazy Rocket” z Wałbrzycha i grupa ze Świdnicy. Poranne i południowe występy przeplatane będą oczywiści licytacjami orkiestrowych gadżetów i fantów przekazanych przez sklepy, działające w Galerii. Równo w południe wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Ceramik Band, działająca przy Zespole Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju. A około 13.00 będzie można uczestniczyć w pokazie ratownictwa i nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy. Orkiestrę swoją konferansjerką wesprą dziennikarze rozgłośni RMF MAXX.

  Późnym popołudniem na lodowisku przez Galerią Victoria podziwiać będzie można rewię na lodzie. A wewnętrzną scenę we władanie przejmie Leszek Matus i zespoły muzyczne. Zagra bluesowo-rockowy No Business ze Świebodzic i świdnicki DeFlorator, grający między innymi rockowe covery. Występy na scenie zakończy grupa aikido, a na zewnątrz o godz. 18.00 swoimi umiejętnościami popisywać się będą tancerze ognia. I ich występ zakończy program.

  Włączyliśmy się chętnie w organizację WOŚP. Galeria ma znakomite warunki, by w takim wydarzeniu uczestniczyć. Cieszy mnie to, że będzie to prawdziwie „regionalne” wydarzenie, w którym wezmą udział zespoły z Wałbrzycha, Świebodzic, Świdnicy i Szczawna. W niedzielę odwiedzają nas tysiące gości, liczymy więc na to, że chętnie przekazywać będą datki na orkiestrę. Sam wybieram się na co najmniej jedną licytację – zapowiada Leszek Mazurek, dyrektor generalny Galerii Victoria.

  Oczywiście cały program będzie przeplatany licytacjami. Będą też konkursy dla dzieci. Apelujemy o szczodrość, zarówno podczas licytacji, jak i przy spotkaniach z orkiestrowymi wolontariuszami, którzy pojawią się z puszkami.

  W tym roku Jurek Owsiak i jego fundacja zbierają środki na rzecz dzieci, cierpiących na schorzenia nefrologiczne.

  Poprzedni artykułŚwidniccy mafiosi na wolności
  Następny artykułJAZZ po świdnicku